Internet Polyglot
Bu site üyelerine yabancı dili öğrenmelerinde yardımcı olmak için yeni kelimeleri anlamlarıyla beraber ezberlemeyi sağlamak için en güzel şekilde hazırlanmıştır. Hafızanızda daha çok bilgiyi kavramaya ve uzun süre akılda tutmaya yardımcı olur.

Oyna
Genelde isanlar lazım olan bilgileri saklamak için flash kart kullanırlar. Biz ise düşünceyi biraz genişletip bu işlemi daha zevkli hale getirdik: dijital oldukları için sadece dijital flash kartlarıyla çalışmak kolay değildir, mesela oyunlarımız öğrenme işlemini çok canladırıyor ve çok eğlenceli ve heyecan verici hale getiriyor. Bunula beraber, Internet Polyglot sizin sonuçlarınızı kaydeder, ve sizi bildiğiniz kelimelrden ziyade bilmediğiniz kelimelerle daha yoğun bir şekilde çalışmanızı sağlar.

Yabancı Diller.
Bu program sizin tercih ettiğiniz her hangi bir yabancı dili öğrenmede yardımcı olmak için özel dizayn edilmiştir. İspanyolca öğrenebilirsiniz, Fransızca, Çince veya İnglizce. Kendi özel derslerinizi oluşturduğunuzda kelimeler ve tercümeleri için ayrı dilleri seçip, belirtmeniz yeterlidir. Mesela, eğer İspanyolca öğreniyorsanız kelime dili olarak İspanyolcayı seçip tercüme dilini ise İnglizce belirtip kendi derslerinizi oluşturabilirsiniz. Eğer inglizce öğrenmek istiyorsanız ve öz diliniz ispanyolca ise derslerinizin kelime dilini İnglizce seçip tercümesini İspanyolca seçersiniz. Öz diliniz İnglizce ise, ve kelime bilginizi geliştirmek istiyorsanız,hem kelime dilini hem de tercümesini İnglizce seçip kendi dersinizi oluşturursunuz. İnglizce öğrenmek ömür boyu sürebilen bir işlemdir, hiç kimse öğrenmeyi ihmal etmemelidir.

Dili Seçiniz

Genel Dersler

Derslerim

Burada kendi dersinizi oluşturup istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Burada kelimeleri ezberlemeye başlayabilirsiniz: Bir veya daha fazla mevcut dersi seçme kutularından kontrol ediniz, oynamak isteiğiniz oyunu seçip "Oyna" düğmesine basınız. Kendi derslerinizle yönledirmek için üye olarak giriş yapmanız gerekiyor.

Dili Seçiniz

Burada size ulaşılabilir dersi bulacaksınız: başka kullanıcılar tarafından oluşturulmuş halka açık dersler, direkt olarak sizinle paylaşılan dersler, ve kendi oluşturduğunuz dersler. Ayrıca, reverse dersle oyanamak iyi fikir olabilir, ne dersiniz? Bedava online dil oyununu oynamak için, ders adının yanındaki bir veya daha fazla seçme kutusunu işaretleyiniz, oyun tipini seçiniz ve "Oyna" tuşuna basınız.


Üye ol
Biz ısrarla Internet Polyglot'a kayıtlı üye olmanızı tavsiye ediyoruz. Kayıtlı üye olmanın avantajları:

  • Kendinize özel dersler oluşturup onları idare edebilirsiniz. Programa kelimeleri girdiğiniz zaman, istediklerinizi daha hızlı öğrenmek için başka kullanıcıların derslerine ihtiyaç duymayacaksınız, çünkü muhtemelen onlarda sizin istediğiniz kelimeler olmayacaktır.
  • Programın sizin oyun oynarken sonuçlarınızı hafızasında tutmayı sağlayan, ve zorluk çektiğiniz kelimelerle sizi daha sık yüzleştiren fonksiyonu. Böylece, artık öğrenmiş olduğunuz kelimeleri tekrar görmek zorunda kalmayacaksınız, ve sadece sizin öğrenmeniz gereken konular üzerinde odaklanmış olacaksınız.
  • Dreslerin derecelendirilmesi başka insanlar tarafından oluşturulmuştur.
  • Dil öğretmeninin direk olarak sınıf konularına alakası olan öğrenciler için ders oluşturma yeteneği böylece sınıftaki öğrencilerin kelime öğrenmedeki hızlarını artırarak öğrencilerin daha çok kendilerini gelişmelerine yardımcı olur.
Üye ol

Bu program ne değildir.
  • Bu program yabancı dili öğrenmede tek başına kullnılmamalıdır. Bu program size yeni bilgileri hatırınızda tutmaya yardımcı olur, öğrenmeye değil. Baştan beri materyali anlamanız, ve konuyu bilmeniz gerekiyor: o zaman bu program konuları ezberlemenize yardımcı olacaktır. Aslında, biz size bu programı beğendiğiniz bir dil öğrenme kursuyla paralel olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz, ya da aktif olarak kitap okurken. Aktif kitap okuma, bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını okuma esnasında hemen bulup okumaya öyle devam etmek demektir. Bu programı anlamlarını bilmediğiniz kelimeleri ezberlemede kullanabilirsiniz.
  • Bu program İnglizce sözlük olarak kullanılmamalıdır, yada ispanyolca, Fransızca, ya da herhangi bir başka dilin sözlüğü olarak kullanılmamalıdır. Günümüzde bilmediğiniz kelimelerin herhangi bir dildeki sözlük anlamlarını bulabilmek için çok online sözlük bulunmaktadır.