Internet Polyglot
Strona ta ma na celu pomoc naszym członkom w nauce języków obcych poprzez dostarczanie im sposobówna zapamiętywanie słów oraz ich znaczeń. To pomaga ci zapamiętać więcej i na dłużej.

Graj
Ludzie często używają fiszek, aby zapamiętać informacje, których potrzebują. Rozwijamy ten pomysł, sprawiając, że ten proces staje się o wiele bardziej przyjemny: nie chodzi tu tylko o łatwiejsze w użyciu cyfrowe fiszkiale także o gry, które zostały stworzone do polepszenia procesów zapamiętywania w myśl zasady, że gry to więcej zabawy i entuzjazmu ucznia. Co więcej, Internet Polyglot zapamiętuje twoje wyniki i używa tych danych do uczenia cię nowych słów, a nie tych, które już dobrze znasz.

Języki obce.
Program ten został zaprojektowany, aby pomóc ci w nauce języka obcego, który wybrałeś. Możesz nauczyć się hiszpańskiego, francuskiego, chińskiego czy angielskiego nawet jeśli angielski jest twoim językiem ojczystym. Kiedy tworzysz własne lekcje, określasz języki, których słowa i tłumaczenia są ci potrzebne. Na przykład, jeśli uczysz się hiszpańskiego, chcesz tworzyć lekcje z hiszpańskim jako językiem docelowym i angielskim jako językiem bazowym. Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego a twoim językiem ojczystym jest hiszpański, chcesz tworzyć lekcje z angielskim jako twoim językiem docelowym i hiszpańskim jakojęzykiem bazowym. A jeśli jesteś native-speaker'em angielskiego, ale chcesz poszerzyć swoje słownictwo, stwórz lekcje z angielskim jako twoim językiem docelowym i bazowym. Uczenie się angielskiego jest procesem, który nie kończy się nigdy i nie powinieneś tego lekceważyć.

Wybierz języki

Lekcje

Moje lekcje

Tu możesz tworzyć i modyfikować swoje lekcje, oraz udostępniać je swoim przyjaciołom. To także miejsce, w którym zaczynasz zapamiętywać słowa: sprawdź jedną lub więcej spośród dostępnych lekcji zaznaczając pola, wybierz typ gry, a następnie kliknij "Graj" Powinieneś być wtedy zalogowany jako zarejestrowany użytkonik.

Wybierz języki

Tu znajdziesz dostępne dla ciebie lekcje: dostępne dla wszystkich lekcje, stworzone przez innych członków, lekcje udostępnione tylko tobie oraz lekcje, które sam stworzyłeś. Poza tym dobrym pomysłem jest granie w reverse lekcje. Aby zagrać w darmową grę online, zaznacz jedno lub więcej pól przy nazwach lekcji, wybierz typ gry i naciśnij przycisk Graj.


Zarejestruj
Rekomendujemy członkostwo w Internet Polyglot. Zalety rejestracji to między innymi:

  • Tworzenie i zarządzanie własnymi lekcjami. Wpisując słowa w program w chwili, gdy je napotykasz, nie będziesz musiał polegać na lekcjach innych członków aby nauczyć się danego materiału, szczególnie że nie będzie tam dokładnie tych słów, których możesz potrzebować.
  • Funkcja, która umożliwa programowi zapamiętywać twoje wyniki w grach na pamięć, oraz podawać ci częściej te słowa, z którymi masz najwięcej problemów. W ten sposób nie będziesz musiał przerabiać ponownie tego, co już wiesz, a zamiast tego skupisz się ma tym, czego jeszcze nie umiesz.
  • Możliwość oceniania lekcji stworzonych przez innych ludzi.
  • Umożliwienie nauczycielowi danego języka stworzenie swoim uczniom lekcji, która ma związek z materiałem analizowanym w klasie oraz może pomóc uczniom w robieniu postępów w klasie poprzez szybsze zapamiętywanie słów, których mają się nauczyć.
Zarejestruj się

Czm ten program nie jest.
  • Program ten nie powinien być używany jako jedyne narzędzie do nauki obcego języka. Ma on na celu pomoc w zapamiętaniu materiału, nie w opanowaniu go. Powinieneś już się orientować w dziedzinie i znać materiał: ten program pomoże ci go zapamiętać. Gorąco polecamy ci używanie tego programu razem z jednym z twoich ulubionych kursów językowych, czy też podczas aktywnego czytania książki. Aktywne czytanie jest to takie czytanie, podczas którego sprawdzasz definicję słów, których nie znasz. Używaj tego programu równocześnie do uczenia się i zapamiętywania ich definicji.
  • Program ten nie powinien być używany jako słownik angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, czy też żadnego innego języka. Na sieci możesz znaleźć mnóstwo internetowych słoników, w których znajdziesz tłumaczenia poszukiwanych przez ciebie słów.